SPECIÁLNÍ propagační poznávací zájezd.

Velký okruh SRDCEM MEXIKA.

Unikátní okruh Mexikem – poprvé z ČR do této části Mexika

(vysoká kvalita služeb - atraktivní program, velice kvalitní ubytování, plná penze (u moře All inclusive) a bohatý doprovodný program)                                                                                                              

 

Mexiko, oficiálně Spojené státy mexické, je opravdový ráj pro turisty, kteří touží po rozmanitosti historických památek, přírodních krás, svébytné kultury i moderních velkoměst. To vše nabízí Mexiko díky své rozloze a velkolepé historii sahající až ke starobylým kulturám Aztéků.

Zcela nový poznávací okruh SRDCEM MEXIKA je skutečná lahůdka pro cestovatele. Poprvé pro zvídavé české turisty přinášíme unikátní poznávací trasu západním Mexikem, která je českými cestovními kancelářemi neprávem zcela opomíjena. Buďte mezi prvními, kteří se s námi vydají na tuto unikátní cestu.

Navštívíme ta nejkouzelnější koloniální místa s úchvatnou architekturou, proslulá kombinacemi barev, chutí, hudby a prehispánské kultury (Aztékové, Nahuatlové …). Každá lokalita má svůj vlastní rytmus, puls i chuť. Budete mít možnost spatřit kouzelná místa, z nichž mnohá jsou zapsaná do světového dědictví UNESCO, a zažít pohostinnost místních obyvatel.

Navštívíme i vinařský kraj a ochutnáme místní vína, poznáme krásné město Tequila, kde se vyrábí vyhlášená stejnojmenná tekutina. V Guadalajaře zajdeme na večeři do vyhlášené mexické restaurace, kde budete moci ochutnat nejen typické mexické jídlo a tequilu, ale i rytmickou mexickou hudbu - mariachi.

Na závěr poznávacího okruhu zažijete fantastický odpočinek v jednom z nejluxusnější mexických resortů Dreams Villamagna 5*, který se nachází v Nuevo Vallarta na pobřeží Pacifického oceánu. Ubytování v luxusních Tropical Junior apartmá s jacuzzi na pokojích a bohatý program All inclusive bude příjemným zakončením neskutečného zážitku. Máme se opravdu na co těšit.

Odlet z a návrat na Letiště Václava Havla Praha
Let tam: Praha – Amsterdam – Mexico City    Let zpět: Puerto Vallarta – Mexico City – Amsterdam - Praha

Termíny zájezdů:   2024

14. 3. -  25. 3. 2024
19. 11. -  30. 11. 2024

 

Velký okruh
SRDCEM MEXIKA

Den 1.
Přílet do Mexico City

Od okamžiku kdy přistanete, budete ohromeni velikostí "La Ciudad de Mexico". Hlavní město je mozaikou kontrastů, ale především zážitkem. Je to ideální místo pro začátek i ukončení naší cesty Mexikem.

Po příletu a přivítání následuje transfer do hotelu Historico Central 4*+, který se nachází přímo v centrální části města.

Ubytování: hotel Historico Central 4*+, Mexico City.

Mexiko den 1 Historické centrum Mexico City Metropolitan Catedral

Den 2.
Mexico City

Prohlídku hlavního města zahájíme na náměstí známém jako „Zocaloa po krásném bulváru Paseo de la Reforma dorazíme do parku Chapultepec, kde navštívíme celosvětově uznávané Národní muzeum antropologie a historie. Malebnými a barevnými kanály Xochimilco, proslavenými svými plovoucími zahradami a pestře zdobenými „trajineras, které se pohybují po jeho vodách, se přesuneme do starého města „Xochimilcasstojícího se svými domy na vodě.

Poslední zastávkou dne bude Coyoacan, krásná a klidná čtvrť s koloniální architekturou a atmosférou malé bohémské čtvrti, první sídlo španělské vlády, založené Hernanem Cortesem roku 1521. Navštívíme i dům Fridy Kahlo, známý jako "La Casa Azul" (Modrý dům), ve kterém žila 25 let.

Ubytování: hotel Historico Central 4*+, Mexico City.

mexiko-den-2-Shrine-of-Our-Lady-Guadalupe---Mexico-City
Mexiko 2 den Frida Kahlo Museum - Coyoacan

Den 3.
Mexico City a Teotihuacán

Po návštěvě svatyně Panny Marie z Guadalupe, poutního místa pro miliony katolických a nekatolických Mexičanů a lidí z celého světa, navštívíme Teotihuacán, „místo, kde byli bohové stvořeni“, město jehož nejstarší stavby byly postaveny kolem roku 200 př.n.l.

Až do doby, kdy obyvatelé město opustili kolem 8. století n.l., byl Teotihuacán pravděpodobně nejvýznamnějším civilizovaným kulturním centrem starověkého Mexika. Čekají nás tam mj. Pyramidy Slunce a Měsíce, Avenue of the Dead a chrám Quetzalcoatl s unikátními kamennými sochami opeřených hadů, z jejichž tlamy vyčnívá lidská hlava, či sochami orků držících ve spárech lidská srdce.

Možnost fakultativního letu balónem nad archeologickým nalezištěm Teotihuacán.

Po návratu do Mexico City dokončíme prohlídku historického centra, zapsaného na seznamu UNESCO jako světové dědictví. Přes náměstí „Zocalo“ s Metropolitní katedrálou a Národním palácem se přesuneme k ruinám Templo Mayor, jednoho z nejvýznamnějších chrámů Aztéků v jejich starobylém hlavním městě Tenochtitlan.

Ubytování: hotel Historico Central 4*+, Mexico City.

maxiko den 3 Teotihuacan---Sun-Pyramid
Mexiko-den-3-Teotihuacan

Den 4.
Tequisquiapan a Peña de Bernal

Cestou z Mexico City do Queretara zastavíme ve dvou překrásných městech. Prvním z nich je Tequisquiapan, rajské město s mírným podnebím a s ulicemi v koloniálním stylu. Procházkou malebnými uličkami ve stínu velkých jasanů a hojně rostoucích rostlin bouganvilleas se dostaneme na náměstí Plaza Miguel Hidalgo, kde navštívíme farní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Poté naše cesta pokračuje do Peña de Bernal, dalšího roztomilého města, jehož hlavní atrakcí je přírodní monolit s vrcholem ve výšce 2 510 metrů nad mořem a 350 metrů nad úrovní města. Bernal je třetí největší monolit na světě, vytvořený před 65 miliony let ze sopečné lávy. Po obědě v místní restauraci a chvilce volného času cesta pokračuje do města Queretaro.

Ubytování: Grand Hotel Centro Historico 4*+, Queretaro.

mexiko-den-4-Tequisquiapan-1
mexiko-den-4-Bernal

Den 5.
Queretaro a San Miguel de Allende

Queretaro, město bohaté na historii, tradici i architekturu. Historické centrum bylo v roce 1996 prohlášeno za světové dědictví UNESCO díky svému neocenitelnému architektonickému dědictví. Navštívíme některé z jeho krásných míst, např. chrám Santa Cruz, Plaza de Armas, Guvernérský palác ...

Před polednem nás čeká odjezd do magického města San Miguel de Allende. Okolí města celosvětově proslulo díky výrobě vína. Budeme mít samozřejmě možnost ochutnat některá unikátní místní červená i bílá vína a také některé kvalitní místní sýry, které k vínu neodmyslitelně patří.

Ubytování: Boutique hotel La Morada 5*, San Miguel de Allende.

mexiko-den-5-San-Miguel-de-Allende
mexiko-den-5-Cheese-&-wine-tasting---Ruta-del-queso-y-vino---QRO

Den 6.
Dolores Hidalgo a San Luis Potosi

První zastávkou šestého dne je Dolores Hidalgo - význam tohoto místa spočívá v jednom z nejdůležitějších okamžiků mexické historie. Malé město s obrovským a neocenitelným významem je kolébkou nezávislosti Mexika. Navštívíme mj. farnost Panny Marie Bolestné, kde otec mexické nezávislost Miguel Hidalgo předal 16. září roku 1810 místním obyvatelům za úsvitu slavný „Cry of Independence.

Poté pokračujeme do města San Luis Potosi, které je nejoblíbenější destinací pro ty, kteří hledají zábavu a dobrodružství. Město má překrásné a útulné historické centrum zdobené růžovým kamenem, které bylo v roce 2010 vyhlášené světovým kulturním dědictvím UNESCO. Krom toho je San Luis Potosi po celém světě známé svou bujnou biodiverzitou a ekologickými rezervami. Po obědě v místní restauraci budeme mít trochu volného času na prozkoumání centra města před pokračováním do města Zacatecas.

Ubytování: hotel Emporio 5*, Zacatecas.

mexiko-den-6-Dolores-Hidalgo-Plaza-1
mexiko-den-6-San-Luis-Potosi---Plaza-del-Carmen

Den 7.
Zacatecas a Aguascalientes

Cestou do Guadalajary jako první navštívíme město Zacatecas, kdysi jedno z nejvýznamnějších center těžby stříbra. Dnes je zemědělským centrem Mexika, známým hlavně pěstováním cukrové třtiny a guavy. Věhlas získalo i díky výrobě destilátů jako je rum, pulque a mezcal nebo výrobou červených vín. Prohlídku města začneme návštěvou katedrály na náměstí Plaza Hidelgo, která je ikonou a klenotem města, postavená v mexickém barokním stylu. Poté projdeme kolem Tempo de Santo Domingo a navštívíme Muzeum Pedra Coronela s jednou z nejpozoruhodnějších mexických sbírek moderního umění zahrnující obrazy od Baraqua, Miróa, Chagalla nebo Picassa. Na závěr nás čeká prohlídka dolu El Eden, kde se dříve těžilo zlato a stříbro.

Během druhé části cesty do Guadalajary se zastavíme v koloniálním městě Aguascalientes založeném v roce 1575. Aguascalientes, v překladu “horké vody”, je oblastí četných termálních lázní, které byly považovány za léčivé. Někdy se mu pro změnu přezdívá "děravé město„ po podzemním labyrintu tunelů vytvořeném předkolumbovskými obyvateli oblasti.

Po příjezdu do samotné Guadalajary a ubytování nás čeká lahůdka v podobě typické mexické večeře s tequilou a hudbou mariachi v místní vyhlášené restauraci.

Ubytování: hotel Presidente Intercontinental  4*+, Guadalajara.

mexiko-den-7-Zacatecas---lanovka
mexiko-den-7-Aguascalientes-2

Den 8.
Tequila a Puerto/Nuevo Vallarta

První zastávkou osmého dne je město Tequila s nejvýznamnějšími lihovary z celého Mexika. Název „Tequila“ je označení původu a je velmi málo míst, kde je mimo toto město možné vyrábět tequilu. Podíváme se na celý proces její výroby zakončený její ochutnávkou.

Posilnění tequilou se vydáme na snad nejkrásnější pláž Pacifiku v Nuevo Vallarta a navštívíme město Puerto Vallarta v jedné z největších zátok na světě, Playa Mismaloya, která ještě během první poloviny 19. století byla u ústí řeky Cuale obývána většinou pouze krokodýly. Mezi drsnou Sierrou, oceánem a silnou řekou Ameca zůstal tento krásný kus mexické přírody izolovaný od zbytku světa. Dnes si mohou návštěvníci Puerto Vallarta vychutnat úchvatný výhled z některého z kopců, které obklopují toto město.

Po příjezdu do luxusního resortu Dreams Vallamanga 5*, který se nachází v Nuevo Vallarta si můžete užívat slunce, moře, relaxu a bohatého programu All inclusive, který je zde pro vás připraven.

Ubytování: resort Dreams Villamagna 5*, Nuevo Vallarta.

mexiko den 8 Tequila
mexiko-den-8-Puerto-Vallarta---downtown-Plaza-de-Armas

Den 9. a 10.
Nuevo Vallarta

Volné dny – odpočinek v resortu, moře, pláž, relax… Ubytování je zajištěno v luxusních pokojích kategorie Junior Suite Tropical View s vlastním jacuzzi.
Pro Vaše naprosté pohodlí budete mít k dipozici bohatý program All inclusive zahrnující 7 restaurací s různým zaměřením, 4 bary, sportovní i kulturní zázemí a další vybavení.

Možnost fakultativních výletů: výlety po okolí, plavba na katamaránu apod.)

Ubytování: resort Dreams Villamagna 5*, Nuevo Vallarta.

mexiko-den-9-Nuevo-Vallarta---Dreams-Villamagna
mexiko-den-9-Puerto-Vallarta-pier

Den 11. a 12.
Cesta do Prahy

V dopoledních hodinách 11. dne odhlášení z pokojů a odjezd na mezinárodní letiště Puerto Vallarta (čas bude upřesněn na místě), přelet do Mexico City. V Mexico City přestup na let do Amsterdamu, kde přestoupíme na let do Prahy. Předpokládaný přílet na Letiště Václava Havla v cca 17:45 hod.

Líbí se Vám zájezd Velký okruh SRDCEM MEXIKA,
ale nevyhovuje Vám termín?

Pošlete nám preferovaný termín, případné požadavky na délku pobytu, program apod. a my Vám připravíme nabídku dle Vašich individuálních požadavků.

Nezávazná rezervace

Speciální poznávací zájezd: Velký okruh SRDCEM MEXIKA

 

Naše speciální a propagační akce jsou rozděleny dle kontinentu, na kterém se nacházejí.

ASIE :           www.objevteasii.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

AFRIKA :      www.objevteafriku.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

AMERIKA :   www.objevtejizniameriku.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

 

 

Akční nabídky ubytování ve kvalitních resortech naleznete níže.

MALEDIVY :   klikněte  ZDE

SEYCHELY:    klikněte  ZDE

MAURICIUS : klikněte  ZDE

 

Veškeré informace, obrázky a další zajímavosti, naleznete na hlavní stránce cestovní kanceláře Premium  www.ckpremium.cz

ich individuálních požadavků.